Online Danışmanlık günümüzün yoğun iş temposundan dolayı psikolojik yardım almak için zaman bulamayanlar, yaşanan ani değişimler karşısında çaresiz kalıp hemen bir uzmanla görüşmek isteyenler, yaşadığı yerde danışman bulamayanlar, yüz yüze danışmanlığı tercih etmeyenler ve yurt dışında yaşayıp dil sorunu nedeniyle danışmaya katılamayan kişiler için geliştirilmiş bir yöntemidir.

Yurt dışında yıllardır yüzlerce internet sitesinde uzmanlar tarafından uygulanan online danışma şimdi sizin hizmetinizde. İş yerinizde, evinizde rahatlıkla iletişime geçip destek alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:

YAPILAN TÜM GÖRÜŞMELER VE KİMLİKLER ETİK KURALLAR GEREĞİ KESİNLİKLE GİZLİ TUTULMAKTADIR.

 

NEDEN ONLİNE DANIŞMANLIK ?

Online danışma hizmeti; iş yoğunluğu, ulaşım sorunları, yaşadığı bölgede danışman bulunmaması, ekonomik nedenler ve diğer nedenlerle danışmana gidemeyenler için önerilmekte olup, sizlerden büyük ilgi görmekte ve bu hizmeti alanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğunuz bazı durumlarda, online danışma sizin için en iyi seçenektir. Online danışma gizlilik, güvenlik ve etik kurallar içerisinde uygulanır.

⦁  İş Yoğunluğu
⦁  Ulaşım Güçlüğü
⦁  Sosyal Fobi
⦁  Kimliğinizi Gizleme İhtiyacı
⦁  İstediğiniz saatte hizmet alabilme olanağı
⦁  Bir uzmanla hemen görüşebilme olanağı olması
⦁  Yanında bir uzmanın bulunduğunun huzurunu yaşaması
⦁  Evinde, işyerinde, yolculukta, tatilde  hemen bir danışmana ulaşabilme olanağı olması
⦁  Daha ekonomik olması
⦁  Ulaşım, yol yemek vb. sorunların olmaması
⦁  Mesleki kariyeri nedeniyle kimliğini gizleme ihtiyacı
⦁  Utangaçlık, sıkılganlık nedeniyle bir uzmanla yüz yüze konuşmaktan çekinme
⦁  Yurtdışında yaşayanların yabancı dil sorunu nedeniyle danışmana gidememesi
⦁  Yaşadığı yerleşim yerinde danışman bulunmaması
⦁  Bazı insanlar yüz yüze danışmanlık yerine online danışmanlık tercih ederler, çünkü; yazarken daha rahattırlar, sorunlarını tam olarak paylaşımda kendilerini daha dürüst hissederler
⦁  Evlerindeki rahat ortam duygularını ifade etmede kolaylık sağlaması
⦁  İstediğiniz yerden, kendi belirlediğiniz saatte görüşme talep edilebilir olması

 

ONLİNE DANIŞMA NASIL YAPILACAK..?

Online danışma sizin seçimize bağlı olarak 3 Yöntemle uygulanır.

Messenger ile Danışma;

Messenger aracılığı ile danışman- danışan arasında bire-bir olarak karşılıklı yazışarak yapılan bir danışma yöntemidir. Gereken prosedür yerine getirildikten sonra birlikte randevu saati belirleniyor ve belirlenen saatte görüşme başlıyor. Görüşme herhangi bir nedenle kesintiye uğrarsa eksik kalan süre daha sonra tamamlanmaktadır.

 

Telefonla ile Danışma;

Telefon ile yapılan bir danışma yöntemidir. Gerekli şartlar yerine getirildikten sonra karşılıklı olarak randevu saati belirleniyor ve size bir telefon numarası veriliyor. Belirlenen saatte danışmanınızla görüşmeye başlıyorsunuz. Görüşme herhangi bir nedenle kesintiye uğrarsa eksik kalan süre daha sonra tamamlanmaktadır.

 

Skype ile Danışma;

Skype aracılığı ile danışman- danışan arasında bire-bir olarak karşılıklı görüntülü konuşarak yapılan bir danışma yöntemidir. Gereken prosedür yerine getirildikten sonra birlikte randevu saati belirleniyor ve belirlenen saatte görüşme başlıyor. Görüşme herhangi bir nedenle kesintiye uğrarsa eksik kalan süre daha sonra tamamlanmaktadır.